Deska tarasowa bangkirai

Deska tarasowa bangkirai
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Deska tarasowa bangkirai (8)Bangkirai to drewno wywodzące się z terenów Azji Południowo-wschodniej używane najczęściej ze wszystkich egzotycznych gatunków drzew do wykonywania desek tarasowych. Dzieje się tak ze względu na jego wytrzymałość oraz kolor. Drewno to jest bowiem bardzo solidne, wytrzymałe, twarde i odporne na wiele uszkodzeń i czynniki atmosferyczne, Szacuje się, że jest twardsze niż dąb o nawet 40%! Kolor bangkirai może być różny – od ciemnego do jasnego brązu, czasem przybierający barwę żółtawą bądź srebrzystą.
Deska tarasowa bangkirai charakteryzuje się więc bardzo wysoką wytrzymałością oraz odpornością na wiele czynników zewnętrznych. Dzięki temu jest coraz częściej używana do budowania tarasów. Ich żywotność może wynosić nawet do kilkudziesięciu lat. Wiadomo jednak, że aby podkreślić kolor drewna i jego strukturę, zaleca się systematyczną pielęgnację tarasu odpowiednimi środkami do mycia drewna oraz stosowanie warstwy ochronnej oleju do drewna. Pomoże to wszystko w jeszcze dłuższym przetrwaniu naszego egzotycznego tarasu!

Przeczytaj także inne nasze artykuły o nieruchomościach:

Tagi: ra nails lakier hybrydowy, plisy Oświęcim, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, glutamina katowice, vetrex okna bielsko biała, wałki pa66, Szamba Betonowe Lesko, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, biceps 34cm, markizy Kęty, balayage fryzjer kraków